Mustafa AltındağMustafa Altındağ

Uzman


1995 Yılında Marmara Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak Perakende sektörüne Bauhaus’da Mağaza Müdürü olarak başlayan Mustafa Altındağ, 1996 yılında Bim’e Genel Müdür Yardımcısı olarak geçiş yapmıştır. İstanbul’dan başlayarak tüm Türkiye’ye yayılan Bim mağazalarının bu sürecinde, genişleme ve büyüme operasyonu ve yasal koordinasyonu genel müdür yardımcısı sorumluluğundadır. Meryll Linch ve Bank of America ile ilişkilerin yürütülmesi, ihale ve inşaat projeleri ise diğer görevleri arasında yer almıştır.
2000 Yılında Türkiye’nin ilk modern mağaza zinciri olarak kurulun Teknosa’nın Kurucu Genel Müdür olarak göreve başlamıştır. Bu süreçte tüm anlaşmalar, yasal izinler, finans, insan kaynakları, inşaat ve ürün tedariği genel müdür tarafından yönetilmiştir. Bir Sabancı şirketi olan Teknosa’nın bugün 295 mağazası mevcuttur.
İstanbul, Ankara ve İzmir’de 5 elektronik perakende mağazası kurmak için sektöre giriş yapan Electronik Partner grubuna yine kurucu genel müdür ve hissedar olarak 2005 yılında geçiş yapmıştır. Şirketin tüm satış, gelişme, muhasebe, finans ve anlaşmaları kendisinin sorumluluğunda gerçekleşmiştir.
2006 – 2007 Yılında Ece Türkiye Proje Yönetiminde genel müdür olarak görev yapmıştır. İlk yarımını Eskişehir Alışveriş merkezinde gerçekleştiren firmanın, inşaat, mimarlık, merkez yönetim, finans, işletme ve insan kaynakları yönetimi sorumluluk alanında olmuştur.
Media-Saturn Holding’de kurucu genel müdür olarak 2007 yılında geçiş yapan Mustafa Altındağ, şirketin lider konuma gelebilmesi için satış ağı kurulumu, 7000 m2 üzerinde olan potansiyel mağaza lokasyonlarının tespit edilmesi ve iç tasarımının alışverişe uygun hale getirilmesi, pazarlama kampanyalarının hazırlanması sorumluluk alanında olmuştur.
Kozmetik alanında faaliyet gösteren Gratis firmasına kurucu genel müdür olarak 2008 yılında göreve başlamıştır. Nisan 2009’kurulmuş ve ilk mağazasını da temmuz 2009’da açmıştır. Bugün itibarı ile 300 mağazası bulunan Gratis şu an sektörün lideri konumundadır.
2010 – 2011 dönemlerinde yiyecek&içecek, elektronik ve kozmetik sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile çalışılmıştır. Şirketlerin kurumsal yapılarının, şatışlarının, satın alma departmanlarının organize edilmesi hakkında gerekli bilgiler sağlanmıştır. Ayrıca işe alım, prim sistemi, şirket içi eğitim gibi konularda da tavsiyelerde bulunulmuştur. Sabiha Gökçen Havaalanında Ticari Direktör olarak da görev alan Mustafa Altındağ, sektördeki son perakende trendleri, gelişmeleri, müşteri eğilimleri ve rakip analiz ederek pazarlama stratejileri oluşturmuştur. Ayrıca pazarlama bütçesini etkin kullanımını planlamak ve yönetmek de görevleri arasında yer almıştır. 2011 Yılında Şok marketlerde Genel Müdür olarak göreve başlamış, 1250 gıda marketi devir alıp 3 aylık sürede konsept değişimi tamamlanmıştır. Bu süreçte tüm mağaza içi görsel ve raflama sistemleri, dış görseller ve ürün portföyü değiştirilmiştir. Ayrıca 6 ay içerisinde 8 depo değişimi ve IT alt yapısı kurulumu yapılmıştır. İki yıl içerisinde ciroda %100’e yakın artış gösterilmiş, 2013 yılında Dia ve Onurex mağazaları devir alınmıştır. Bugün 4000’ni aşkın mağazası bulunmaktadır. Ayrıca Tedi mağazacılık, Miniso mağazacılık ve Elay mağazacılığa da danışmalık hizmeti veren Mustafa Altındağ evli ve 1 çocuk babasıdır.

Uzmanlık Alanları

 • Şirket Değerleme

 • Kurumsal Finansman

 • Şirket Birleşme ve Satın Almalar (M&A)

 • Finansal Modelleme

 • Satış Yönetimi

 • Tedarik Zinciri

 • Bütçe Planlama

 • Performans Yönetimi

 • Stratejik Planlama

 • Pazarlama Yönetimi

 • Satış Yönetimi

 • Müşteri Hizmetleri

İletişim Formu