Şirket Birleşme ve Satın AlmalarŞirket Birleşme ve Satın Almalar

Belirledikleri kurumsal stratejiler doğrultusunda büyümeyi ve rekabeti amaçlayan şirketlerin ve yapısı halka arz için müsait olmayan firmaların sıklıkla başvurduğu yollardan biri şirket birleşme ve satın alma işlemleridir.

Birleşme ve satın alma işlemlerinin sayısı son yıllarda, ülkemizde ve dünyada kayda değer bir yükseliş göstermiştir. Bu yükselişin arkasında yatan en önemli nedenlerden biri, kurumsal şirketlerin ve özel sermaye fonlarının birleşme ve satın alma işlemlerine olan ilgilerinin artması olarak ifade edilebilir. Fakat dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer konu; ülkemizde ve dünyada artan işlem sayısına rağmen bu işlemlerin büyük çoğunluğunun olumlu sonuçlara ulaşamamış olmasıdır.

Bu bakımdan başarılı bir şirket birleşme ve satın alma işlemi, geniş çaplı şirket değerlemeleri, risk analizleri ve doğru kaynaklarla yapılan fonlamalar yanında, alıcı ve satıcı şirketlerin insan kaynakları ve kültürel değerlerinin birbirleriyle örtüşmesi sayesinde daha yüksek ihtimalle olumlu sonuçlandırılabilir.

Kargem olarak şirketlerin birleşme ve satın alma işlemlerinde, çözüm ortaklarımızın sahip olduğu deneyim, yıllara dayalı iletişim ağları, geniş sektörel bilgi ve tecrübemizle, müşterilerimiz için en uygun stratejik veya finansal ortaklık modelini ve ortak adaylarını tespit ederek sürecin etkin bir şekilde yönetilmesini ve olumlu sonuçlandırılmasını amaçlıyoruz.

İletişim Formu

Gönder

İletişim Bilgileri